Grad Pazin

Službene stranice Grada Pazina

Pazinski košarkaši trenutno četvrti u kadetskoj ligi

Proteklog vikenda u Dubrovniku pazinski košarkaši kadeti osvojili su važne bodove u gostima pobijedivši domaćina rezultatom 89-67. Na početku su poveli 5-0, ali su dozvolili domaćinima da se vrate i u šestoj minuti imaju najveće vodstvo na utakmici od 16-12. Do kraja prve četvrtine vraćaju stvari na svoje mjesto i vode sa 23-18.

Najbolje razdoblje utakmice je druga četvrtine kada se igra pametno i maksimalno koristi dominacija pod koševima Gvida Guština i Sandra Kajtazovića ( ukupno postigli 57 koševa) i na poluvremenu se vodi sa 21 razlike. Najveće vodstvo na utakmici bilo je u 33 minuti od 33 razlike ( 49-82), ali do kraja utakmice igra svih 12 igrača koji daju svoj doprinos u vrijednoj pobjedi. U svim elementima košarkaške igre nadigrali su domaćine, a u igri se osjetio povratak oporavljenog playmakera Luke Zajca. U predigri su predkadeti Poreča pojačani sa pazinskim igračima pobijedili domaćine sa 73 – 54. Sljedeću utakmicu pazinski košarkaši igraju u nedjelju u svojoj dvorani s prvoplasiranim Splitom u 16 sati. Pazinci su trenutno četvrti s 8 bodova iza Splita s 11, Cedevite s 10 i Cibone s 9 bodova.

Copyright Grad Pazin. Sva prava pridržana.