Novi koraci prema priuštivom stanovanju
Priuštivo stanovanje bila je tema današnjeg sastanka u Svetom Petru u Šumi, na kojem je potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić predstavio mjere i aktivnosti iz područja nove stambene politike. Sastanku je prisustvovala i gradonačelnica Grada Pazina Suzana Jašić, zajedno sa županom te ostalim čelnicima jedinica lokalne samouprave u Istri.
Grad Pazin već je iskazao interes za uključivanje u nacionalni program priuštivog stanovanja te dostavio prijedlog lokacije u Foškićima kao prvi korak u daljnjem postupku.
Cilj programa je povećati dostupnost priuštivog stanovanja i stvoriti nove mogućnosti za rješavanje stambenog pitanja građana.


